X
تبلیغات
زولا

دانلود پایان نامه های روانشناسی

دانلود پایان نامه های روانشناسی بالینی عمومی ارشد و کارشناسی - دانلود متن کامل -پایان نامه های جدید رشته روانشناسی

دانلود پایان نامه رشته روانشناسی اختلال شخصیت اسکیزوتایپال

دانلود متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی

عنوان کامل پایان نامه :بررسی مسیر مگنوسلولار مغز در افراد دارای ویژگی ­های شخصیتی اسکیزوتایپال

۴- ۱ – مقدمه

 

در این فصل نتایج و یافته های تحقیق به تفصیل ارائه می شود. در آغاز ویژگی های گروه نمونه ذکر می شود و در ادامه ی یافته های اصلی پژوهش در قالب بررسی فرضیه تحقیق مطرح می شود. در پایان نیز عوامل جانبی اثر گذار در این تحقیق مورد بررسی قرار می گیرد.

 

 

۴ ۲ یافته های جمعیت شناختی

 

در این پژوهش ۶۰ آزمودنی شرکت داشتند که ۳۰ نفر آن ها افراد دارای ویژگی شخصیتی اسکیزوتیپی (به عنوان گروه نمونه) و۳۰ نفر افراد عادی ( به عنوان گروه کنترل) بودند. گروه نمونه شامل ۲۰ زن و ۱۰ مرد و گروه بهنجار شامل ۹ زن و ۲۱ مرد می شدند. گروه دارای  ویژگی های شخصیتی اسکیزوتیپی از بستگان بیماران مبتلا به اسکیزوفرنی بستری در بیمارستان حافظ و ابن سینا بودند که براساس آوردن نمره نرم، یعنی نمره بالای ۱۶ در پرسشنامه اسکیزوتیپی انتخاب شدند. افراد بهنجار از پرسنل و کارکنان بیمارستان مطهری شیراز انتخاب شدند که در پرسشنامه ویژگی های شخصیتی اسکیزوتیپی نمره پایین تر از نرم، یعنی نمره کمتر از ۱۶ را آورده بودند و دارای ویژگی های شخصیتی اسکیزوتیپی نبودند.

میانگین سنی آزمودنی ها به طور کمی ، برابر ۰۳/۲۵ سال و انحراف معیار برابر ۳۱/۳ بود که به تفکیک گروه ها در جدول ۴-۱ آمده است. آزمودنی ها در دامنه سنی ۳۰-۱۶ قرار داشتند. اکثریت آزمودنی ها به طور کلی تحصیلات لیسانس (%۳/۴۳) و بقیه آزمودنی ها تحصیلات زیر دیپلم (%۶۵/۶) ، دیپلم (%۳۵/۲۸)، فوق دیپلم (%۳۵/۱۳) ، فوق لیسانس(%۳۵/۸)  داشتند. میزان فراوانی تحصیلات آزمودنی ها به تفکیک دو گروه در جدول ۴-۲ درج شده است.

سوالات یا اهداف پایان نامه :

هدف اصلی این پژوهش بررسی عملکرد گذرگاه مگنوسلولار درافراد دارای ویژگی های شخصیتی اسکیزوتیپی با استفاده از دستگاه پریمتری هامفری است که تاکنون در این افراد به کار گرفته نشده است. این آزمون دقیقا” مطابق با ویژگی های عصبی خاص مگنوسلولار ساخته شده و می توان فرضیه نقص مگنوسولار را با توجه به این ویژگی ها در این افراد مورد آزمون قرار ­داد و سپس عملکرد سیستم مگنوسلولار افراد دارای ویژگی­های شخصیتی اسکیزوتیپی را با افراد بهنجار مقایسه کرد.

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی با عنوان : بررسی مسیر مگنوسلولار مغز در افراد دارای ویژگی ­های شخصیتی اسکیزوتایپال

 

لینک بالا اشتباه است

     

برای دانلود متن کامل اینجا کلیک کنید

          : جمعه 22 مرداد 1395 ساعت 20:18 | نویسنده: میثم | چاپ مطلب
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.